Coraz więcej osób przychodząc na sesje mówi: Nie radzę sobie z emocjami. Ciągłe pobudzenie, czy rozchwianie mnie męczy, ale nie umiem z tym nic zrobić. Próbowałam, ale to działa tylko na chwilę – sport, używki, sen, zakupy, wiesz takie szybkie znieczulacze… ”

Wiem.
– U niektórych to lęk i niepokój o przyszłość.
– U niektórych złość ukrywana pod maską dobrej miny do złej gry.
– Jeszcze inni czują, jak napływają zewsząd kolejne fale smutku.

Nikt nie chce czuć tego, co trudne. Więc uciekamy, odpychamy, obwiniamy się za to, co i tak czujemy chcąc czy nie. Tak pracuje nasz układ nerwowy – automatycznie szukając rozwiązań przez generowanie emocji, które mają nam pomóc dostosować zachowanie do okoliczności. A my zamiast nauczyć się z nim współpracować, obrażamy się na siebie, otoczenie i świat. Przecież nie tak miało być w tym życiu!

Stop. Zacznij przygodę z uważnością.

Przenieś uwagę do środka, do wnętrza, do oddechu. Złap nareszcie prawdziwy kontakt ze sobą. Zaczerpnij powietrze, chwyć się burty, łagodnie zaprzyjaźnij się z:
z ciałem, które zgromadziło cały ten ból i zaczyna wołać o pomoc
z umysłem, który jest już mocno rozdrażniony chaosem
z sercem, które naprawdę wspiera resztkami sił i ledwo dyszy

Tak. Uwaga do środka. Pejzaż, który ujrzysz jest niepowtarzalny i fantastyczny! To Ty. To Twoja pełnia, z tym co miłe i niemiłe, nieustannie zmienne. Poznaj się, przedstaw się sobie. Na co czekasz?

W końcu pojawi się rozluźnienie – poczujesz ukojenie – nadejdzie zgoda. Ulga od trudnych emocji.

Świat się pewnie nie zmieni, zmieni się jednak Twoje nastawienie do świata.
Neuroplastyczność mózgu można rozwijać, troskę o siebie można wzbogacać. Może zamiast kolejnej kawy, weźmiesz łyk powietrza, uświadomisz sobie jak przepływa przez ciało, jak dociera do miejsc naznaczonych długotrwałym działaniem emocji, jak tworzy przestrzeń do pracy z nimi. Oddychaj. Uwaga skierowana do środka – ileż odkryć cię czeka!

Uważny kontakt ze sobą możesz zacząć już dziś. Bez żadnego przygotowania.

Życie ma gotowe narzędzia, by pomóc Ci żyć. Zaufaj.

 

zapraszam na coaching uważności
http://myway-eu.pl/oferta/mindfulness/

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *