Na warsztaty UWAŻNOŚĆ I EMPATIA W RELACJACH PARTNERSKICH zapraszam zarówno pary, jak i uczestników indywidualnych. Już zmiana świadomości i zachowania jednej osoby może być czynnikiem „naprawczym” czy „wzbogacającym” związek. Natomiast synergia motywacji dwóch osób daje szansę na wzmocnienie tej transformacji.

Warsztaty inspirowane są rewolucyjną metodą komunikacji Porozumienie bez Przemocy (Nonviolent Communication) Marshalla Rosenberga.

Przyjdź, jeśli ważne jest dla Ciebie świadome budowanie relacji, wnoszenie wartościowego wkładu w kontakty z innymi ludźmi, a szczególnie życiowym partnerem, dbanie o zrozumienie, radość i „przepływ” w związku. W życzliwej i wspierającej atmosferze przyjrzysz się temu:

  • Jaki jest Twój styl komunikacji i jakie są konsekwencje różnych sposobów komunikacji w relacji
  • Jak się spotkać w tym, co najważniejsze dla związku poprzez docieranie do potrzeb każdej ze stron i szukanie nowych strategii uwzględniających wspólne cele
  • Jak sobie radzić z emocjami, czyli nauczyć się brać odpowiedzialność za swoje uczucia bez zrzucania winy na partnera 
  • Jak mówić, by komunikat był pełny, jasny i szczery formułując obserwacje zamiast ocen i prośby zamiast żądań
  • Jak słuchać, by stworzyć związek oparty na bliskości i zaufaniu poprzez postawę zainteresowania, akceptacji i niekrytykującej obecności.

Doświadczając wpływu intencji bazującej na otwartości, trosce i autentycznym kontakcie, odpowiesz sobie na pytanie: „Lepiej mieć rację czy budować relację?”. I jak to robić, by działania były zgodne z intencją.

Zobaczysz, że jakość komunikacji wpływa na JAKOŚĆ TWOJEGO ŻYCIA i decydując jakim chcesz być partnerem – być może poddasz transformacji zasady, na których tworzysz swój związek. Zaprosisz do niego uważność i empatię jako wartości dodające siły, mądrości i radości w Miłości.

 

zapraszam, Dorota Wojtczak
trener komunikacji interpersonalnej, praktyk NVC, coach, mediator

Koszt dwudniowych warsztatów: 430 zł

Godzinowy program: http://dev.myway-eu.pl/oferta/mindfulness/

Miejsce: Centrum Zdrowia Araszkiewicz „Łaźnia Miejska” ul. Skorupki 2 w Bydgoszczy

 

My Way – the door to inner peace 🙂