O mnie

Ważna dla siebie i potrzebna innym. Szukająca równowagi i pomagająca ją znaleźć. Cierpliwie ucząca się zaufania do życia i inspirująca innych do codziennej uważności. W dialogu ze sobą i światem. Prowadzę szkolenia ze sztuki komunikacji, mediuję konflikty, uczę uważności w nurcie mindfulness i compassion oraz zapraszam na indywidualne procesy coachingowe oraz lekcje medytacji. Jestem zawsze blisko ludzi i ich wyjątkowych historii – bo każdy człowiek jest wyjątkowy. Jestem wdzięczna za te spotkania. Wzbogacają mnie jako człowieka i przewodnika, a jednocześnie wiem, że wnoszą wartościowy wkład w życie osób, które pojawiły się na mojej drodze.

Ukończyłam filologię polską i studia podyplomowe psychologii w zarządzaniu. Jestem pedagogiem, trenerem komunikacji interpersonalnej, ekspertem w radzeniu sobie ze stresem oraz rozwoju kompetencji osobistych i społecznych. Ponadto jestem:

 • certyfikowanym nauczycielem MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction – trening redukcji stresu oparty na uważności) – certyfikacja w IMA (The Institute for Mindfulness Based Approaches)
 • certyfikowanym terapeutą MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy – terapia poznawcza depresji oparta na uważności) – certyfikacja w OMC (Oxford Mindfulness Centre)
 • w trakcie certyfikacji CMT/CFT (Compassion-Focused Therapy/Compassionate Mind Training – terapia skoncentrowana na współczuciu/ trening współczucia) – certyfikacja w Mind Institute pod kierunkiem prof. Paula Gilberta i dr Julii Wahl
 • certyfikowanym mediatorem i coachem NVC (Nonviolent Communication – Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga) oraz uczestnikiem wielu szkoleń NVC z trenerami z Polski i zagranicy
 • coachem uważności, praktykiem RTZ i terapii ACT w interwencji kryzysowej

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego.

Moją pasją jest prowadzenie zajęć z uważności (mindfulness – uważne życie i relacje). Największe doświadczenie zdobyłam pracując w obszarze służby zdrowia, edukacji i średniego biznesu. Kompleksowo wprowadzam programy uważności do szkół. Wspieram firmy w budowaniu efektywnych zespołów, uczę jak odpowiedzialnie się porozumiewać. Pokazuję jak tworzyć klimat współpracy a nie rywalizacji (badania potwierdzają, że bez tego, wszelkie działania są  powierzchowne i skuteczne tylko na krótką metę). Zachęcam, by łączyć energię grupową z motywacją wewnętrzną pracowników. Moje szkolenia uwzględniają głęboki rozwój samoświadomości uczestników, by lepiej rozumiejąc funkcjonowanie swojego umysłu, potrafili regulować swoje emocje i reakcje.

Jestem entuzjastką empatii i uważności w budowaniu relacji z innymi i samym sobą.

Publikowałam w Mindfulness Business & Life, Charakterach, Primum non nocere, jestem współautorką książki „Psychologia w coachingu” oraz autorką bloga MyWay uważność i empatia. Lubię pisać – dobierać słowa i sprawdzać jak działają. W sferze coraz bliższych planów mam wydanie książki o uważnym życiu i mądrym radzeniu sobie trudnymi emocjami. Pierwsze litery się piszą…

Wcześniej pracowałam w działach HR i PR firm polskich i zagranicznych:

 • prowadziłam audyty komunikacyjne
 • badałam wpływ czynników psychologicznych w organizacji na postawy pracowników
 • moderowałam spotkania, których celem było wypracowanie rozwiązań redukujących obciążenie stresem
 • przygotowywałam i prowadziłam autorskie szkolenia z konstruktywnej komunikacji i wspierania dobrostanu pracowników
 • opracowywałam programy wsparcia dla osób z doświadczeniem 50+ i ryzykiem wypalenia zawodowego.

 

 • W pracy z ludźmi inspiruje mnie Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga i motto „Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie” (Gandhi).
 • Życiowy balans utrzymuję przez praktykowanie jogi i medytację mindfulness & compassion; i tu moje motto brzmi: „Dopóki oddychasz, więcej jest z Tobą w porządku niż nie w porządku” (Jon Kabat-Zinn).

Moim zawodowym celem jest pomagać ludziom radzić sobie z trudnościami, przywracając spokój, radość i sens istnienia. Moją życiową misją jest otwierać się w pełni na owo Życie, opierając się na takich wartościach jak: miłość, radość i rozwój.