O mnie

Ważna dla siebie i potrzebna innym. Szukająca równowagi i pomagająca ją znaleźć. Cierpliwie ucząca się zaufania do życia i inspirująca innych do codziennej uważności. W dialogu ze sobą i światem. Prowadzę kursy Mindfulness, szkolenia dotyczące komunikacji, coachingi i mediacje – pozwala mi to być blisko ludzi i ich historii. Jestem wdzięczna za te spotkania. Wzbogacają mnie jako człowieka, a jednocześnie wiem, że wnoszą wartościowy wkład w życie ludzi, którzy pojawili się na mojej drodze.

Ukończyłam studia podyplomowe psychologii w zarządzaniu, jestem pedagogiem, trenerem komunikacji interpersonalnej i ekspertem rozwoju kompetencji osobistych i społecznych:

  • certyfikowanym nauczycielem MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction – Trening Redukcji Stresu oparty na uważności)
  • nauczycielem w trakcie certyfikacji MBCT w Oxford Mindfulness Centre (Terapia Poznawcza Depresji oparta na uważności).
  • certyfikowanym mediatorem i coachem NVC (Nonviolent Communication – Porozumienie bez Przemocy)

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego.

Moją największą pasją jest prowadzenie zajęć z uważności (kursy mindfulness i uważna komunikacja). Swoją pracą wspieram szczególnie pracowników służby zdrowia, edukacji i biznesu pomagając im rozwijać kompetencje osobiste i społeczne.  Razem budujemy efektywne zespoły, uczę jak rozwiązywać konflikty i jak odpowiedzialnie porozumiewać się w firmie. Pokazuję jak tworzyć klimat współpracy a nie rywalizacji (badania potwierdzają, że bez tego, wszelkie działania są  powierzchowne i skuteczne tylko na krótką metę). Zachęcam, by łączyć energię grupową z motywacją wewnętrzną pracowników.

Jestem entuzjastką empatii i uważności w budowaniu relacji z innymi i samym sobą.

Publikowałam w Mindfulness Business & Life, Primum non nocere, jestem współautorką książki „Psychologia w coachingu” oraz autorką bloga MyWay uważność i empatia. Lubię pracę ze słowem, dobieranie, sprawdzanie jak działa. W sferze coraz bliższych planów mam napisanie książki o uważnym życiu. Pierwsze litery już są 🙂

Wcześniej pracowałam w działach HR i PR wewnętrznego firm polskich i zagranicznych:

  • prowadziłam audyty komunikacyjne i badałam wpływ czynników psychologicznych na postawy pracowników
  • moderowałam spotkania, których celem było wypracowanie rozwiązań redukujących obciążenie stresem
  • opracowywałam programy wsparcia dla pracowników z doświadczeniem 50+ i ryzykiem wypalenia zawodowego.

 

  • W pracy z ludźmi inspiruje mnie Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga i motto „Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie” (Gandhi).
  • Życiowy balans utrzymuję przez praktykowanie jogi i medytację mindfulness & compassion; i tu moje motto brzmi: „Dopóki oddychasz, więcej jest z Tobą w porządku niż nie w porządku” (Jon Kabat-Zinn).