O mnie

Ważna dla siebie i potrzebna innym. Szukająca równowagi i pomagająca ją znaleźć. Cierpliwie ucząca się zaufania do życia i inspirująca innych do codziennej uważności. W dialogu ze sobą i światem. Prowadzę szkolenia ze sztuki komunikacji, mediuję konflikty, uczę uważności w nurcie mindfulness i compassion oraz zapraszam na indywidualne procesy coachingowe oraz lekcje medytacji. Jestem zawsze blisko ludzi i ich wyjątkowych historii – bo KAŻDY CZŁOWIEK JEST WYJĄTKOWY. Jestem wdzięczna za te spotkania. Wzbogacają mnie jako człowieka i przewodnika, a jednocześnie wiem, że wnoszą wartościowy wkład w życie osób, które pojawiły się na mojej drodze.

Ukończyłam filologię polską i studia podyplomowe psychologii w zarządzaniu. Jestem pedagogiem, trenerem komunikacji interpersonalnej, ekspertem w radzeniu sobie ze stresem oraz rozwoju kompetencji osobistych i społecznych. Ponadto jestem:

 • certyfikowaną nauczycielką MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction – trening redukcji stresu oparty na uważności) – certyfikacja w IMA (The Institute for Mindfulness Based Approaches)
 • certyfikowaną terapeutką MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy – terapia poznawcza depresji oparta na uważności) – certyfikacja w OMC (Oxford Mindfulness Centre)
 • certyfikowaną trenerką CMT/CFT (Compassion-Focused Therapy/Compassionate Mind Training – terapia skoncentrowana na współczuciu/ trening współczucia) – certyfikacja w Mind Institute pod kierunkiem prof. Paula Gilberta i dr Julii Wahl
 • certyfikowaną trenerką MBLC-YA (Mindfulness Basec Living Course – Young Adults – kurs uważnego życia dla młodzieży) – certyfikacja w Mindfulness Association Polska
 • certyfikowanym mediatorem i coachem NVC (Nonviolent Communication – Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga) oraz uczestnikiem wielu szkoleń NVC z trenerami z Polski i zagranicy
 • coachem mindfulness & compassion
 • praktykiem RTZ i terapii ACT w interwencji kryzysowej

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego.

Moją pasją jest prowadzenie zajęć z uważności (mindfulness – uważne życie i relacje). Największe doświadczenie zdobyłam pracując w obszarze edukacji, służby zdrowia i średniego biznesu. Kompleksowo wprowadzam programy uważności do szkół – dla nauczycieli i uczniów. Wspieram firmy w budowaniu efektywnych zespołów, uczę jak odpowiedzialnie się porozumiewać. Pokazuję jak tworzyć klimat współpracy a nie rywalizacji (badania potwierdzają, że bez tego, wszelkie przedsięwzięcia są  powierzchowne i skuteczne tylko na krótką metę). Zachęcam, by łączyć energię siły grupowej z motywacją wewnętrzną pracowników. Moje szkolenia uwzględniają głęboki rozwój samoświadomości uczestników, by rozumiejąc funkcjonowanie swojego umysłu, potrafili odpowiednio do sytuacji regulować swoje emocje i reakcje.

Jestem entuzjastką empatii i uważności w budowaniu zdrowego kontaktu z innymi i samym sobą.

Publikowałam w Mindfulness Business & Life, Charakterach, Primum non nocere, jestem współautorką książki „Psychologia w coachingu”, podręcznika „WzMOCnij siebie w stresie” oraz autorką bloga MyWay uważność i empatia.

Wcześniej pracowałam w działach HR i PR firm polskich i zagranicznych:

 • prowadziłam audyty komunikacyjne
 • badałam wpływ czynników psychologicznych w organizacji na postawy i samopoczucie pracowników
 • moderowałam spotkania, których celem było wypracowanie rozwiązań redukujących obciążenie stresem
 • przygotowywałam i prowadziłam autorskie szkolenia z konstruktywnej komunikacji i wspierania dobrostanu pracowników
 • opracowywałam programy wsparcia dla osób z doświadczeniem 50+ i ryzykiem wypalenia zawodowego.

 

 • W pracy szkoleniowej inspiruje mnie rewolucyjna metoda komunikacji jaką jest Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga i motto „Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie” (Gandhi).
 • Życiowy balans utrzymuję przez praktykowanie jogi i medytację nurtu mindfulness & compassion; i tu moje motto brzmi: „Dopóki oddychasz, więcej jest z Tobą w porządku niż nie w porządku” (Jon Kabat-Zinn).

Pomagam innym pamiętając, by jednocześnie troszczyć się o siebie – świadomie dbam o równowagę emocjonalną, by moja energia utrzymywała się na optymalnym zdrowym poziomie. Nauczyłam się tego po latach pracy pomocowej ukierunkowanej do dobrostan innych ludzi. Ciekawi mnie człowiek – pasjonuje psychologia – inspiruje uważność i empatia. Rozwój dodaje mi skrzydeł, rodzina mnie ugruntowuje, a medytacja i joga gwarantują utrzymanie balansu. Odpoczywam gotując intuicyjnie lub spacerując po lesie.