Medytacja Mindfulness zmienia mózg (Jerzy Vetulani) Jednym z ważnych skutków zainteresowania się filozofią i medycyną Dalekiego Wschodu stało się wprowadzanie pewnych buddyjskich technik psychologicznych do…
więcejBadania
Uważność jest nierozłącznie związana ze współczuciem. Jedno nie istnieje bez drugiego. Świat neuronauki XXI wieku stale informuje o nowych odkryciach dotyczących dobroczynnych skutków rozwijania tego połączenia.
Ciało i umysł są w nieustannym sprzężeniu zwrotnym. Nie mówi się już o nich osobno. Oddziałują na siebie, czy tego chcesz, czy nie. Czy masz tego świadomość, czy nie. Wyraźne i pozytywne zmiany psychosomatyczne są potwierdzonym rezultatem praktykowania nieosądzającej życzliwej obecności.
Na bieżąco ciekawe informacje o odkryciach neuronauki znajdziesz wśród postów i linków na https://www.facebook.com/mywaymindfulness/
Metta – medytacja miłującej dobroci
Artykuł - źródło insi.pl To praktyka współczucia dla siebie i innych. Medytacja miłującej dobroci tłumi płynący z empatii ból. Przestajemy odczuwać cierpienie drugiej osoby, a…
więcejTechniki mindfulness pomagają dbać o miłość
Jak dbać o miłość? Przydadzą się techniki mindfulness 20.01.2020 | autor: Ewa Mukoid z Magazyn Coaching Uważność w miłości to sztuka pamiętania, a przynajmniej zdolność przypominania…
więcejWdzięczność odmienia serce i wpływa na struktury molekularne mózgu
Wdzięczność odmienia serce i wpływa struktury molekularne mózgu 24 MARCA 2019 https://sekrety-zdrowia.org/wdziecznosc-zdrowie-mozg-serce/ Wdzięczność jest czymś więcej niż największą cnotą. Jest matką wszystkich cnót pisał rzymski…
więcejUważna medytacja pomaga na stany depresyjne
Uważna medytacja pomaga na stany depresyjne Czy medytacja może działać jak antydepresanty? Czy dzięki niej możemy mieć lepszą pamięć? Sesje mindfulness, czyli medytacyjnego treningu uważności,…
więcejCo sprawia, że jesteśmy szczęśliwi?
Oto wynik badania trwającego 75 lat 75 lat trwały badania, prowadzone przez kolejne pokolenia naukowców z Harvarda, na temat tego, co sprawia, że ludzie czują…
więcejNerw błędny – tajemniczy reduktor stresu
W ciele każdego z nas znajduje się wiele nerwów i połączeń między nimi. Nerw błędny (nervus vagus) jest najdłuższym z nich. Dociera do wszystkich organów…
więcej7 rodzajów głodu wg dr Jan Chozen Bays
TU PRZECZYTAJ OPIS SIEDMIU RODZAJÓW GŁODU Rozróżniając 7 rodzajów głodu, uczysz się podejmować mądrzejsze decyzje, co do tego, kiedy i co powinieneś jeść. Tylko pożywieniem…
więcejDepresja nie oznacza, że jesteś słaby…
„Depresja nie oznacza, że jesteś słaby… tylko, że byłeś silny za długo” Artykuł przeczytany na www.zielonazmiana.pl Publikacja ze względu na jego wysoką wartość merytoryczną oraz…
więcejPodejście współczucia w kontekście więzi
„Współczucie to doświadczenie (oraz uczucie) silnej intencji wspierania danej osoby i pomocy jej w uświadomieniu sobie, że przekonanie dotyczące naszej odrębności od reszty świata jest…
więcej